Banner

Volné pobíhání psů může skončit pokutou

04.08.2017 | PRAHA | PRAHA 2 | Nela Štefanová

Snad každá druhá domácnost v Česku vlastní čtyřnohého mazlíčka. Jen v samotné Praze je evidováno přes 10 tisíc psů. Pravdou však je, že jejich volné pobíhání na veřejných prostranství může mnohdy skončit vysokou pokutou. Vytipovali jsme pro Vás pár míst v Praze, kde můžete bez obav nechat vašeho psa volně pobíhat.

Pustit čtyřnohého mazlíčka z vodítka a nechat ho proběhnout volně v parku. To láká nejednoho majitele psů. Pravdou však je, že při nedostatečné pozornosti vás na určitých místech v Praze tato volba může vyjít až na několika tisícikorunovou pokutu.

Například v Havlíčkových sadech je vstup se psy povolen pouze na vodítku.

"Takového toho neukázněného majitele pejska potom může čekat pokuta až do výše 10 tisíc korun, případně je celá věc postoupena příslušnému správnímu orgánu, který s nim zahájí správní řízení a bude to už dále řešit ve své kompetenci," řekl Jan Čihák, tiskový mluvčí Městské policie hl.m.Prahy.

Většina MČ má však na svém území takzvané bezvodítkové zóny, které umožňují psům volný pohyb.

"Například náměstí Jiřího z Poděbrad, nebo respektive jeho část, část náměstí Jiřího z Lobkovic, park Pražačka, park sv. Kříže nebo park Židovské pece," řekla Michaela Luňáčková, tisková mluvčí MČ Praha 3.

"V Riegrových sadech je veliký prostor, přes hektar, kde mohou volně pobíhat, je to vedle Havlíčkových sadů, tam je Perucká stráň, je to v Sadech Svatopluka Čecha, částečně v sadech Bratří Čapků - dříve Bezručovy sady, je to veliký prostor na Folimance a ještě několik drobnějších míst," řekl Václav Vondrášek, místostarosta MČ Praha 2.

V uplynulém roce strážníci Městské policie v Praze zaznamenali bezmála 4000 přestupků porušení volného pohybu psů.  

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt