Banner

Komunitní zahrádka v Praze 3 je stále aktivnější

13.06.2017 | PRAHA | PRAHA 3 | Tomáš Mladějovský

Komunitní zahrádka v MČ Praha 3 v ulici Zelenky - Hajského funguje za přispění lidí žijících na této adrese téměř šest let. Nejenom, že je místem přátelských setkání, ale funguje tu kromě zahrádky i komunitní dílna.

Zahrádka na balkóně v ulici Zelenky-Hajského je úžasným komunitním prostorem. Lidé se tu scházejí, pečují o květiny a něco si i vyrobí.

"Když je sobota a neděle, nebo když je hezké počasí v týdnu, tak se tady navaří jídlo, upeče se koláč, udělá se kafíčko a také se tady dá dělat nějaká ta práce. Udělali jsme truhlíky z palet, což je teď moderní. Máme tady veřejnou šatní skříň, kam lidé mohou něco přinést a hlavně ta veřejná šatní skříň pomáhá lidem bez domova," řekl Marek Sivák, vedoucí komunitní zahrádky.

Téměř 30 lidí se stará nejen o komunitní zahrádku a šatní skříň na druhé straně ulice, ale ve sklepě domu si vytvořili kutilskou dílnu.

"Jsem ráda že to tady je, je to příjemné mezi těmi dvorky. Občas sem zajdu, popovídáme si, máme tady dobré sousedské vztahy, žádné problémy a je to fajn," řekla Pavla Sobotová, členka komunitní zahrádky.

Komunitní prostor Zahrádka na balkóně oslaví letos v létě své šestileté výročí.

"Rozhodně podporujeme vzájemnou spolupráci sousedů, myslím si, že je to optimální a k Žižkovu to patří. Vzhledem k tomu, že ta činnost probíhá 6 let, tak si myslím, že si zaslouží podporu a ocenění," řekl Jan Materna, místostarosta MČ Praha 3.

Mezi další aktivity této komunity patří také osazování záhonů před domem v ulici Zelenky- Hajského. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt