Banner

Praha 5 hostí výstavu architektonických návrhů

30.06.2017 | PRAHA | PRAHA 5 | Lukáš Kubát

Měníme Prahu 5 aneb Inspirujeme se ve světě, to je název výstavy, kterou naleznete v malé výstavní síni radnice Prahy 5. Seznámit se na ní můžete pravidelně s prací významných architektonických kanceláří, které dlouhodobě působí na území páté městské části.

Malá galerie v budově MěÚ Prahy 5 právě hostí další zajímavou výstavu. Tentokrát se jedná o architektonické návrhy.

"My máme vlastně takový záměr postupně v této malé síni představovat významné architektonické ateliéry, které se nějakým způsobem podepsaly na našem území," řekla Zuzana Hamanová, předsedkyně Výboru územního rozvoje MČ Praha 5.

První studio, které dostalo šanci se ve výstavní síni MČ Praha 5 představit, je ateliér Jakub Cigler Architekti.

"Speciálně pan Jakub Cigler, nebo jeho kancelář, má skutečně realizace, které jsou naprosto významné. Jedná se zejména o Aviaticu, což je revitalizace brownfieldu bývalé Waltrovky, a na ní navazující novou budovu Dynamica," řekl Pavel Richter, starosta MČ Praha 5.

"Významný architektonický ateliér, už dlouhou dobu na scéně, který se významně zapsal po celé Praze, ale i jinde na našem území, a kromě toho dlouhou dobu sídlí na našem území," řekla Zuzana Hamanová.

Ateliér má na svědomí také návrh k centru Portheimka nebo několik bytových domů v Praze 5. Do jeho portfolia ale patří i mnoho jiných nedávno postavených budov v Praze.¨

"Řekl bych, že ty nejznámější, které byly realizovány v posledních letech, je např. multifunkční palác Quadrio na místě stanice metra Národní na Praze 1, nebo administrativní budova Florentinum, ty patří asi k těm známějších, protože jsou v centru města. Nebo revitalizace Moskevské ulice ve Vršovicích a chystaná revitalizace Václavského náměstí," řekl Petr Kučera, architekt.

Ateliér spolupracuje i na budoucích realizacích jako je Smíchov City nebo dokončení barrandovského sídliště. K Praze 5 má studio opravdu blízko. 

"Já bych řekl, že ten vztah s Prahou 5 je přímo takový mateřský, sousedský, protože od roku 2001 studio na Praze 5 sídlilo a zde postupně všechna svá 3 sídla," řekl Petr Kučera. 

Na výstavu studia Jakub Cigler Architekti můžete zavítat až do půlky srpna, a to vždy od úterý do pátku od 13:00 do 18:00.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt