Banner

Vstup do metra Anděl bude uzavřen 9 měsíců

25.07.2017 | PRAHA | PRAHA 5 | Jana Schillerová

9 měsíců, tak dlouho bude uzavřen vstup do metra Anděl. Oznámil to Dopravní podnik, který zde plánuje rozsáhlou rekonstrukci. Radnice Prahy 5 tvrdí, že o uzavírce nevěděla a žádá o posunutí termínu oprav.

Vstup do metra Anděl bude uzavřen. Plánovaná výměna eskalátorů se tak po dobu 9 měsíců asi dotkne občanů MČ Praha 5. Domluvil se na tom Dopravní podnik s radnicí Prahy 5. Ta ale údajně o plánované uzavírce do poslední chvíle nevěděla. 

"Nedozvěděli jsme se to jako MČ. Až z dotazů novinářů jsme zjistili, že nás čeká tato událost," řekl Pavel Richter, starosta MČ Praha 5.

"Dopravní podnik odmítá, že by o tom MČ Praha 5 nevěděla. Bylo to ve veřejnoprávním řízení. Praha 5 byla účastníkem stavebního řízení," řekla Aneta Řehková, tisková mluvčí DP hl. m. Prahy. 

Radnice už v tuto chvíli s Dopravním podnikem jedná o posunutí zahájení stavby. Největší obavy ale má z úplné uzavírky veřejného prostoru před vstupem do metra. To by totiž, po celou dobu rekonstrukce, mělo sloužit jako zázemí staveniště.

"Problém je, že na tomto prostoru se konají pravidelné farmářské trhy a na Vánoce trhy Vánoční. Plus jsou zde další akce v průběhu týdne. V tuto dobu budou muset být nějak omezeny a musíme zahájit s těmi organizacemi jednání o tom, jakým způsobem to všechno proběhne. Takže to je problém, který s tím MČ má. Že už má na uzavřené smluvní vztahy a bude je muset nějakým způsobem revokovat," řekl Pavel Richter.

"Po domluvě s Prahou 5 je v tuto chvíli stanoven termín na polovinu září, s tím, že by se tedy uzavřel jeden výstup směr Anděl," řekla Aneta Řehková.

Výstup ve směru na Anděl se uzavře zhruba 19. září. Od té doby bude stanice přístupná pouze z oblasti Na Knížecí nebo výtahem ve směru na Anděl.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt