Banner

Dětský ostrov bude brzy přístupný veřejnosti

25.07.2017 | PRAHA | PRAHA 5 | Jana Schillerová

Městská část Praha 5 se konečně rozhodla zrekonstruovat Dětský ostrov. Po letech by se tak měl opět stát místem sportu a odpočinku pro rodiny s dětmi. Do provozu byl měl být uveden už letos na podzim.

Dětský ostrov bude po letech opět sloužit dětem. Od povodní v r. 2012 byl ostrov uzavřen a do dnes je veřejnosti nepřístupný. 

"Na Dětský ostrov se určitě nezapomnělo. Byly tam nějaké technické problémy. Nejdříve jsme nevěděli jakým způsobem a podle jakého plánu budeme postupovat, nicméně vrátili jsme se k původnímu projektu," řekl Martin Slabý, místostarosta MČ Praha 5.

Zprvu se plánovalo Dětský ostrov kompletně opravit. Hned po tom se v r. 2015 zastupitelé rozhodli vypracovat plán nový, což ale znamenalo významné navýšení ceny. 

"Ono se to táhlo už docela dlouho. Pracovali jsem tady s jedním projektem, který byl z dnešního pohledu už i nereálný, takže jsme se vrátili k tomu prvnímu a budeme dělat čistě jen opravy, nikoliv nějaké investiční akce jako třeba nějaká restaurace nebo šatny," řekl Martin Slabý.

Dětský ostrov tedy dostane svou původní podobu a sloužit bude hlavně široké veřejnosti. Najdeme na něm nové hrací prvky, pískoviště, sportoviště nebo odpočinkovou zónu. Díky stromům, které zůstanou, by tu mělo být i dostatek místa ve stínu pro odpočinek. Celý areál bude vhodný pro děti každého věku. Přibudou také sprchy a místa s pitnou vodou. 

"My už udělali veřejné setkání s občany. Občané to kvitovali, přijali to vstřícně. Dětské hřiště je těsně před vyhlášením soutěže na realizátora oprav," řekl Martin Slabý.

Oprava Dětského ostrova vyjde zhruba na 19 milionů a když vše půjde podle plánu, první malé návštěvníky by přivítal již na podzim tohoto roku.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt