Banner

Jesle Na Hřebenkách mají novou koncepci

26.07.2017 | PRAHA | PRAHA 5 | Jana Schillerová

Jesle v páté Městské části, které pečují o děti ve věku od 15 měsíců do 3 let věku, prochází novou koncepcí a mění svou tvář. Nabízí nové aktivity pro ty nejmenší jako dílničky, divadýlka nebo logopedii ve hře.

Jesle Na Hřebenkách projdou proměnou. Nová doba si žádá své a jesličky, které se v této lokalitě po dobu 40 let i přes veškeré změny v legislativě zachovaly, reagují na nové požadavky a zájmy rodičů.

"Jesle Na Hřebenkách jsou poslední z jeslí, které tady byly hojně zastoupeny," řekl Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.

"My se staráme o to, aby si ty děti prožily to, co zažívají normálně v rodinách, když se jim jejich zaměstnané matky nebo tatínkové nemohou věnovat. Snažíme se, nejen díky těm výchovným programům, které jsou laděné na pracovní výchovu, pohybovou výchovu, pozornost, rozvoj osobnosti, ale aby tady také něco prožily," řekla Helena Volechová, ředitelka CSOP Praha 5.

Jesle, které provozuje Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, kladou důraz na adaptaci dítěte ve věku od 15 měsíců do 3 let.

"Každá ta skupinka těch dětí má jiné výchovné zaměstnání, víceméně tvoříme nějaké postavičky, lepíme, modelujeme, střiháme, malujeme, máme tady tělesnou výchovu a hudební výchovu. Každý den mají ty děti jiný typ výchovného zaměstnání," řekla Romana Simičová, vedoucí jeslí Na Hřebenkách.

Od nového školního roku budou jesle přijímat děti již od jednoho roku věku.

"My skutečně do budoucna uvažujeme, že bychom tady měli děti od toho jednoho roku, protože máme ozkoušeno, že od těch patnácti měsíců se tady ty děti adaptují," řekla Helena Volechová.

"Já si myslím, že i v náročné konkurenci dětských skupin jsme obstáli na jedničku a ten stoupající počet zájemců, a ti zájemci jsou tady dokonce zapsaní už na rok 2019, jenom potvrzuje oprávněnost těch jeslí," řekl Petr Lachnit.

Jesle dokonce pro rodiče vydávají měsíčník Deníček Jeselníček, který je informuje o všem, co nového dětičky prožijí, jaké výchovné programy je čekají a čemu se budou věnovat. Nový profesionální tým, individuální přístup k dítěti a nespočet nových aktivit je novou koncepcí a přidanou hodnotou jeslí od nového školního roku. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt