Banner

V Praze 6 se konal Letní den s Nadačním fondem

26.06.2017 | PRAHA | PRAHA 6 | Lucie Sinková

Na fotbalovém hřišti ve Střešovicích se konal Letní den s Nadačním fondem Šestý smysl. Pro rodiny s dětmi organizátoři připravili spoustu zábavy. Finální tečkou za celou charitativně sportovní akcí byl fotbalový zápas celebrit proti teamu Nadačního fondu.

Nadační fond Šestý smysl uspořádal už třetí ročník sportovně charitativní akce s názvem Letní den s Nadačním fondem Šestý smysl a Real Top Praha. Konal se v areálu fotbalového hřiště SK Střešovice.

"Když za mnou letos Nadační fond přišel, tak jsem se jen podíval, jestli mám v tomto termínu volno a jsem rád, že jsem dnes tady," řekl Dominik Hašek, bývalý hokejový brankář.

Letní den byl zaměřen především na rodiny s dětmi, a všichni přítomní měli možnost dobrovolným vstupným nebo koupí různých předmětů přispět na podporu pětiletého Péti, jehož rodina se stala obětí tragické autonehody.

"Péťa je na tom mnohem lépe, než přímo po bouračce, protože měl hodně vážný úraz poranění míchy, ze začátku nezvládl ani sám dýchat, takže byl na přístrojích. Co se týče hybnosti, tak ze začátku se nehýbal vůbec, teď se podařilo aspoň trošku rozhýbat pravou ruku," řekla Monika Kašparová, matka zraněného Péti.

"Péťa momentálně potřebuje speciální židličku pro handicapované, protože nastupuje do mateřské školky," řekla Lucie Trnková, členka Nadačního fondu Šestý smysl.

Akci finančně i mediálně podpořila MČ Praha 6, která předala šek s částkou 80 943 korun malému Péťovi a jeho mamince. Tato částka je výtěžkem z Letního dne a také z koncertu Tata Bojs v Celetné.

"Nadační fond Šestý smysl seslalo Praze 6 samo nebe, protože ta spolupráce, kdy vytipujeme nějaké potřebné dítě, které se zrovna dostalo do takových okolností, že potřebuje nějakou naléhavou pomoc, tak to Nadační fond všechno v mžiku zpracuje a ta pomoc je okamžitá a efektivní," řekla Milena Hanušová, radní MČ Praha 6.

Letní den s Nadačním fondem Šestý smysl byl zakončen fotbalovým zápasem se známými osobnostmi. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt