Banner

Praha 6 hostí výstavu fotografií Slovinska

05.07.2017 | PRAHA | PRAHA 6 | Lenka Pechalová

Protože naše metropole je městem kultury a Slovinsko patří k oblíbené turistické destinaci, rozhodla se šestá městská část uspořádat výstavu fotografií této malebné země.

I FEEL SLOVENIA. I FEEL CULTURE. Tak to je název venkovní výstavy, která bude probíhat v prostorách před Národní technickou knihovnou v Praze 6. Návštěvníci tak budou moci shlédnout celkem 30 velkoformátových fotografií Slovinska. Na zahajovací vernisáži pak nechyběly ani tradiční kulinářské speciality této země.

"Praha 6 má na svém území spoustu ambasád a mým velkým snem bylo s těmito ambasádami pořádat výstavy a trochu je přiblížit našim obyvatelům Prahy 6. Slovinsko nás vyzvalo k této výstavě, tak jsme s velkou radostí přijali a snažili se tu výstavu udělat tak, aby byla pro všechny na co nejatraktivnějším místě. Je to výstava putovní, tak snad se bude našim občanům líbit," řekla Eva Smutná, místostarostka MČ Praha 6.

Cílem výstavy je přiblížit českým návštěvníkům přírodní a kulturní bohatství Slovinska, a v neposlední řadě také nadále udržovat dobré vztahy s touto zemí.

"Chceme Slovinsko zviditelnit ještě více a přiblížit tuto zemi českým obyvatelům. Naše země byly před druhou světovou válkou na sebe extrémně vázané a chceme tak přinést trochu z toho zpět," řekl J.E. Leon Marc, velvyslanec Slovinské republiky.

Protože je Slovinsko nádherná země, ve které najdete jak průzračná jezera, nádherné hory, líbezná města a vesničky, tak i kousek moře a navíc zde potkáváte samé usměvavé a pozitivně naladěné lidi, není divu, že se tato země stává v letních měsících novým domovem českých občanů.

"Je to velmi dobré. Čeští turisté navštěvují nejvíce 10 míst a celkem 85 000 českých turistů navštěvuje Slovinsko každý rok, a ještě mnohem více jich tudy projíždí," řekl J.E. Leon Marc.

Tato výstava bude probíhat do 31. července 2017.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt