Banner

Legendy v Bohnicích opět zabodovaly

13.06.2017 | PRAHA | PRAHA 8 | Věra Dušková

Největší česká motoristická show "Legendy" se konala v areálu Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Návštěvníci si mohli užít AUTOSALON, MOTOSALON a také exhibiční jízdy, prezentace klubů, prodejní stánky či velké občerstvovací zóny.

Nablýskaní veteráni či výkřiky moderního designu slavných italských značek. To vše a mnohem více nabídla slavnost Legendy v areálu psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Svoji zásluhu na to má i městská část Praha 8.

,,Já mám velkou radost, že od toho nultého ročníku jsme našli nejenom pochopení a ten soulad s nemocnicí Bohnice, ale i zároveň i s městskou částí Praha 8," řekl Libor Kos, organizátor slavnosti.

,,Ty Legendy je obrovská akce, která je největší na Praze 8. Má zhruba třicet, čtyřicet pět tisíc návštěvníků. Je to několikátý ročník, takže už pracujeme výrazně s Legendami," řekl Roman Petrus, starosta MČ Praha 8. 

,,Já jako pořadatel, promotér této akce se skláním, protože ta úzká spolupráce je výborná," řekl Lubor Kos.

,,Je to dlouhodobá práce. Není to o tom posledním dni. Ty auta se musejí zajišťovat nějakou dobu. Musí se zde zajišťovat doprava v okolí," řekl Roman Petrus. 

Z pouhých padesáti exponátů se během pár let motoristická slavnost v Bohnicích rozrostla do obřích rozměrů.

,,Jsme na čtvrtém ročníku. To znamená, že ty čtyři ročníky přinášejí to, že exponátů je zhruba tisíc čtyři sta a je to průřez od historických vozidel přes takzvané youngtimery, to znamená vozidla od osmdesátých do devadesátých let až po současné nové zdroje," řekl Lubor Kos.

A ty opravdu stojí za to. 

,,Díky Lamborghini Praha jsme přivezli přímo ten nejlepší nejvýkonnější Super sport Lamborghini Centenario. Máme tam Pagani Huyaru, což je zase hypersport současnosti v ústrojí má sedm set třicet koní," řekl Lubor Kos.

Kvůli takovému vozu by člověk spáchal ledacos, ale jen málo komu připadá představa tohoto krasavce zaparkovaného v garáži reálná. Podle organizátorů se inspirací pro motoristickou slavnost Legendy se stala akce s názvem Salon Privé v Anglii před osmi lety.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt