Banner

Osmý ročník modelářské soutěže Panthers Cup

20.03.2017 | PRAHA | PRAHA 9 | Lukáš Kubát

Klub plastikových modelářů Prosek Panthers ve spolupráci s městkou částí Praha 9 uspořádal již 8. ročník veřejné výstavy a soutěže plastikových modelářů. Modeláři měli možnost vystavit své vypiplané výtvory a soutěžit s nimi.

Několik stovek modelů, vystavovatelů a přihlížejících, to je Panthers Cup, výstava a soutěž plastikových modelářů.

„Modeláři z Proseku, sdružení Panther, vyhlašuje a pořádá tuto krásnou výstavu modelů. Je tu spousta dětí a jsme rádi, že modelování a skládání modelů patří k zábavám,“ řekl Adam Vážanský, místostarosta MČ Praha 9.

Příchozí se nemuseli jenom kochat vystavenými modely, ale byl pro ně připraven pestrý doprovodný program.

„Vystavených modelů máme okolo 650 od zhruba 300 vystavovatelů. Dále jsme měli několik workshopů od zkušených modelářů, kteří předváděli své modelářské techniky veřejnosti, aby viděli, jak na to vůbec jít. Další doprovodné akce jsou od promítání až po dětské kroužky,“ řekl David Voců, ředitel soutěže.

Hlavním tématem soutěže bylo souznění kovů. Cenu Starosty Prahy 9 si odnesl Jan Merhaut, ten vítězný model sestavoval několik měsíců.

„Bez jednoho dne 9 měsíců. Byla to docela fuška, ale stálo to za to. Je to model formule 1, který závodil v letech 1977 a 1978,“ řekl Jan Merhaut, modelář.

Některé modely byly hodně originální a vystavující je doplnili třeba o elektronické prvky.

„Vystavuji zde model bombardéru z 2. světové války, která jsem složil a doplnil o elektronické efekty, jako jsou světla a točící se motory. Stavba trvala zhruba půl roku. Modelaření se věnuji od svých 10 let a přivedl mě k tomu můj otec. Začalo to i tím, že jsme navštívili i Letecké muzeum ve Kbelých,“ řekl Jaroslav Král, modelář.

Více informací o modelářském klubu z Proseka získáte na jejich webových stránkách www.kmpprosek.cz.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt