Banner

Ve vysočanském parku se konal folkový festival

16.06.2017 | PRAHA | PRAHA 9 | Jana Schillerová

To nejlepší z folkové muziky nabídl již 14. ročník Folkového Podviní ve vysočanském parku. Kamenné hradiště se stromem, jehož kořeny míří k nebesům každoročně nabízí kvalitní hudbu a známá jména. Letos se mohli návštěvníci těšit i na písničkáře Miroslava Palečka.

Festival Folkové Podviní již po čtrnácté nabídl tu nejlepší folkovou, bluegrassovou nebo trempskou muziku. Vysočanský přírodní park každoročně hostí opravdu zvučná jména. Ani letos to nebylo jinak.

"Měli jsme tu Jirku Suchého, Petr Koubek tady loni zpíval a hrál, takže se to mění a já si teď nevzpomenu, že by tady někdo hrál podruhé. Ale asi ano, protože je to 14 ročníků a přiznám se, že já jsem tu asi podesáté," řekl Miloslav Hanuš, zastupitel MČ Praha 9.

Návštěvníci se mohli těšit na spoustu známých kapel, jako například Modrotisk nebo Trio Martiny Trchové. Letošní perličkou festivalu byl uznávaný hráč na mandolínu Radim Zenkl. Celou akci zahájil písničkář Miroslav Paleček, jehož jméno je spojené s legendární dvojicí Šimka a Grossmanna a divadlem Semafor.

"Mě velice potěšilo, že tady hrál Mirek Paleček, kterého znám ze svého dětství. On hrával s panem Janíkem a teď už tedy hraje sám. Jak vidíte kolem, je tady spousta spokojených lidí," řekl Miloslav Hanuš.

"Já jsem spokojený. Hrál jsem tady asi před 8 lety a tentokrát jsem zahajoval, tak jsem měl zpočátku strach, že tady bude třeba málo lidí, ale ono se to sem prostě vše natáhlo a já jsem si to užíval," řekl písničkář, Miroslav Paleček.

anketa

Na festivalu vystoupila i legendární kapela Neřež. Kdo chtěl, mohl si zakoupit cédéčko v připraveném stánku. Na své si přišly i děti, kterým nabídl park nespočet vyžití. Odpoledne plné hudby, zábavy, dobrého pití, takový byl festival pod širým nebem. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt