Banner

Mezi Kladnem a Prahou budou jezdit nové autobusy

11.08.2017 | Středočeský kraj | Středočeský kraj | Lukáš Kubát

Dopravní podnik ČSAD MHD Kladno má 27 nových autobusů na stlačený zemní plyn. Dopravní podnik tyto autobusy bude využívat především na spojení Kladna s hlavním městem.

18 autobusů standardní délky a 9 autobusů ve velkokapacitním kloubovém provedení. To jsou nové autobusy kladenského Dopravního podniku. Všechny jsou nízkopodlažní, bezbariérové a hlavně jezdí na stlačený zemní plyn.

"Jsou to autobusy, které mají všechen současný komfort. Mají systém pro nevidomé. Určitě je pro cestující příjemná celovozová klimatizace, je tam namontována wifi, možnost připojení v autobuse USB," řekl Ludomír Landa, ředitel ČSAD Kladno.

Celkové náklady na autobusy byly 194 milionů korun. Tyto autobusy budou využívány na nejfrekventovanější spojení mezi Kladnem a Prahou.

"Čím dál tím více lidí využívá prostředků hromadné dopravy, někteří cestující se nám už nevejdou a musíme posilovat spoje. Tady jsou skutečně nové moderní autobusy, které jsou i kloubové, to znamená zvýšení přepravní kapacity a zvýšené pohodlí pro cestující. Budou jezdit na té nejvytíženější lince, tedy Kladno - Praha," řekl František Petrtýl, radní Středočeského kraje.

Od 26. srpna dojde k rozšíření PID na Kladensko, a i nové autobusy jsou svým odbavovacím systémem na přechod připraveny.

"Ty autobusy jsou připraveny na to, aby uznávaly lítačku, jakožto předplatní kupón na PID, dále bude klasické odbavení pomocí papírových jízdenek s tím, že na linkách MHD bude možné uznávat tarify nejen PID, ale i tady MHD, který zůstane i nadále v platnosti a tady SID," řekl Pavel Procházka, ředitel IDSK.

Celkově kladenský Dopravní podnik vlastní 73 autobusů na stlačený zemní plyn. To je 40% jeho vozového parku. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt