Banner

Novofest 2017 je ve znamení violy a kontrabasu

01.08.2017 | PRAHA | PRAHA 2 | Jana Schillerová

Ve znamení violy a kontrabasu se nese letošní Novoměstský letní festival. Až do 19. září je pro návštěvníky Novoměstské radnice připraven bohatý program plný koncertů. Violy a kontrabasy budou znít v rukou vynikajících umělců.

Na další ročník Novoměstského letního festivalu s názvem Novofest 2017 mohou návštěvníci zavítat na Novoměstskou radnici. Letos je věnován netradičním smyčcovým nástrojům, mezi které patří viola a kontrabas.

"Violy a kontrabasy jsou trošku neprávem opomíjeny v tom koncertním životě a v těch koncertních programech, a zejména v roli sólových nástrojů," řekla Marie Vítová Dušková, manažerka Novoměstského letního festivalu.

Viola a kontrabas se na festivalu představí hned v několika rolích a posluchači tak budou mít příležitost ocenit jejich sametové tóny.

"Na tom úvodním programu to bylo ve spolupráci s klavíristou a klarinetistou, poté bude další koncert oslavovat kontrabas jako jeden z důležitých nástrojů swingové éry, poté bude následovat večer, který bude zcela věnován kontrabasu," řekla Marie Vítová Dušková.

Jeden z večerů Novofestu byl věnován jednomu z největších géniů swingové éry, kontrabasistovi Johnu Kirbymu a vystoupila na něm slovenská kapela Fat Jazz Band.

Temperamentní kapela z Bratislavy se do Velkého sálu Novoměstské radnice vrací po dvou letech, aby znovu roztančila příznivce swingu.

anketa

"My se snažíme samozřejmě pro naše publikum připravovat večery, které jsou zajímavé a netradiční," řekla Marie Vítová Dušková.

Na koncertech se můžete setkat se spoustou vynikajících umělců. Takzvanou třešničkou na dortu ale bude vystoupení souboru Collegium contrabasso Novofest, který 19. září završí Novoměstský letní festival. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt